Lösemi Belirtileri

Lösemi belirtileri gerek inanın ister inanmayın, vücudunuzun ürettiği bilinmeyen soy hücrelerinin çoğu kemik iliğinizden geliyor - büyük miktarlarda bulunan mülahham tek madde, kemiklerinizin kocaman uçları. Lösemi hastası olanlar için, bu yeni kan hücrelerinden biri mutasyona uğrar ve kansere dönüşür. henüz aksi hâlde klonlamaya başlar - evet da kendi kopyalarını yapar - ve hastalık böyle ilerler. henüz sıhhatli alışkanlıklar edinmek lüzum misiniz? sıhhatli ömür ipuçlarını bürümek için kaydolun okunuşu aracısız gelen kutunuza doğrulama edin !

"Yetişkinler için, lösemi başlangıcı göre tipik matem 50 ila 70 arasında müşterek yerde," diyor Dana-Farber Kanser Enstitüsündeki yetişmiş Lösemi Programı klinik müdürü Martha Wadleigh .

Mutasyonun meydana geldiği göze hücreleri ve hücre üretim sürecinin ne derecede erken yaşandığı ile tanımlanan löseminin az "alt türü" vardır okunuşu bu durum, Lösemi ve Lenfoma ile alakalı bir kez malumat uzmanı olan Meredith Barnhartı açıklamaktadır. Toplumun vukuf Kaynakları Merkezi .

Hem Barnhart hem okunuşu Wadleigh, lösemi kelime kolokyum olduğunda, hareketsiz bir semptom veya belirti olmadığını açıkça ortaya koymaktadır. İşte çoğu insanın görmezden geldiği 10 incitmebeni belirtisidir . "Belirtiler alt tipe bağlıdır." Diyor Barnhart. Ancak, henüz sık görülen olgunlaşmış lösemi türlerinden muzdarip olanlarda ortaya çıkan bazı örtüşen belirtiler vardır.

Dikkat etmeniz gerekenler:

Soluk cilt

Barnhart, “Lösemi geliştiğinde, incitmebeni tarafından hasar gören bilinmeyen [kan] hücreleri, kemik iliğinin üstesinden gelebilir okunuşu bu nedenle sağlam hücrelerin büyümesini zorlaştırabilir,” niteleyerek açıklıyor. "Daha az sağlam hücreniz olduğu için, uçuk cilde gaye açabilen kansızlık geliştirebilirsiniz ." kansızlık ayrıca ellerin hep duygudan hissetmesine oluşturan olabilir , uzmanlar söylüyor.yorgunluk

Wadleigh, öbür müteaddit hastalıkta olduğu gibi , yorgunluğun löseminin yaygın bir kez belirtisidir. şayet her zaman silmeyi hissediyorsanız ve bahusus okunuşu erke eksikliğiniz, kendinizi elbette hissettiğinizden farkedilir bir değişiklikse, doktorunuza söyleyin. Anemi, yorgunluğunuz uğruna de suçlama olabilir .

Enfeksiyonlar veya ateş

Kan hücreleriniz muafiyet sisteminizin politik müşterek bileşenidir. şayet sağlıksızsa, lösemili hastalar kendince olduğu gibi, daha seçenek hastalanmayı beklersiniz, diyor Wadleigh. “Enfeksiyonlar veya ateşli silahlar gördüğümüz genişlik yaygın semptomlardan birisidir” sanarak ekliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *